Головна » Статті » Діяльність закладу » 2019-2020 н/р

Європейський тиждень cталої енергії

Енергія оточує нас всюди. Вона живить будинки та класи, забезпечує теплом, світлом і електрикою. Це - паливо для автомобілів, живлення наших комп'ютерів і ресурс для приготування їжі. Виробництво енергії відповідає за близько 60% глобальних викидів парникових газів і є однією з основних причин зміни клімату. Тож, вивчаючи "зелену" енергетику, школярі можуть змінити ситуацію і прагнути до чистої, доступної енергії для всіх.

Зміна клімату - це процес тривалої та суттєвої зміни погодних умов внаслідок зростання глобальної температури. Зміна клімату викликана значною мірою використанням викопного палива (нафта, вугілля та природний газ) для виробництва електроенергії та палива.

За даними Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, залишилося 12 років до «точки неповернення», коли будь-які рішення людей вже не зможуть запобігти катастрофічним наслідкам зміни клімату. Саме тому нам необхідні рішучі дії щодо запобігання зміні клімату вже зараз. Для цього важливо економити енергію та переходити на використання відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

Причини зміни клімату

При спалюванні викопного палива утворюється вуглекислий газ, що потрапляє до атмосфери Землі. Ці викиди вуглецю залишаються в атмосфері протягом років і вони утримують тепло біля поверхні Землі, що призводить до підвищення температури земель, океанів і повітря.

Щороку середня температура на Землі зростає. Так, середня температура у 2014 році виявилася найвищою за останні 135 років, а 2015 рік був найспекотнішим в історії метеоспостережень.

Нові температурні рекорди побито у більш ніж 20 країнах Європи, за ними йдуть країни Африки й Азії, Австралія. Збільшується кількість негативних природних явищ, як-то урагани, посухи, підтоплення й ін.

Наслідки зміни клімату

Танення льодовиків, підвищення рівня моря, знищення середовища проживання та вимирання видів, екстремальні погодні умови, повені, посухи, теплові хвилі, хвороби, нестача продуктів харчування та води - наслідки зміни клімату. Наслідки зміни клімату вже відбуваються зараз, і в наступні десятиріччя вони стануть все більш суворими, якщо ми не зробимо нічого, щоб зупинити це.

Тільки у 2018 році екстремальні погодні явища забрали тисячі життів та завдали величезних збитків у всьому світі. Наслідки зміни клімату вже відчуває наше покоління та ще більш гостро може відчути покоління наступне.

Задля кліматичної сталості на Землі урядам необхідно терміново вжити заходи щодо скорочення викидів парникових газів шляхом впровадження енергозберігаючих технологій і забезпечення 100% використання.

Щоб уникнути найгірших прогнозованих наслідків зміни клімату світ повинен скоротити глобальні викиди С02 на 50% до 2030 року. До 2050 року людство має зменшити викиди С02 до нуля та після цього залишатися вуглецево нейтральним.

Енергія та споживання

Важливим способом пом'якшення зміни клімату є зменшення споживання енергії. Виробництво споживчих товарів є дуже енергоємним і дуже марнотратним. Зменшуючи кількість спожитого, ми можемо значно зменшити забруднення.

ВІДНОВЛЮВАНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ (ВДЕ)

Відновлювані джерела енергії (ВДЕ) - це ресурси, які можуть бути поновлені або поповнені за розумний проміжок часу (роки або у період людського життя), у тій самій кількості, в якій вони були використані. Відновлювальні джерела енергії здатні самостійно поновлюватися. Таке поновлення відбувається природним шляхом. До відновлюваних джерел енергії відносяться, зокрема, енергія сонця, енергія вітру, геотермальна енергія й енергія припливів.

НЕВІДНОВЛЮВАНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ

Вугілля, нафта, природний газ і ядерне паливо не є відновлюваними джерелами енергії, тому що їхні поклади утворювалися протягом мільйонів років і вони є вичерпними.

Викопне паливо (Горючі корисні копалини) - природні органічні сполуки, що мають здатність горіти. Використовуються як джерело теплової енергії. Поширені у природі у твердому (кам'яне та буре вугілля, торф, горючі сланці, сапропеліти), рідкому (нафта, нафтоподібні речовини — рідинні та затверділі — природні асфальти, озокерит, кір тощо) та газоподібному (природні горючі гази) стані.

На жаль, більша частина енергії, яку ми використовуємо сьогодні, походить від спалювання викопного палива. Парникові гази, які утворюються внаслідок спалювання викопного палива, збільшують інтенсивність зміни клімату, яка, своєю чергою, має загрозливий характер для існування людей на планеті.



Дистанційний конкурс "Чиста енергія"

Категорія: 2019-2020 н/р Переглядів:359
Всього коментарів: 0

Щоб добавити коментарій зайдіть під своїм іменем на сайт:

Контакти
32300, м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька область, Польський ринок, 6 "а"

(03849)7-44-44 kpschool1@gmail.com

Карта сайта

Дні прийому директора закладу
Вівторок - 8:30-10:00
Четвер - 8:30-10:00

На період карантину обов'язковий попередній запис за телефоном

(03849)7-44-44

Сайт управляється системою uCoz