Головна » Статті » ЮНЕСКО » Клуб друзів ЮНЕСКО

XVIІ Всеукраїнська конференція учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО

«Українсько-європейські ініціативи в освітньому просторі: ціннісна парадигма»

 

В житті у кожного є цінностей багато,
На жаль, багатство в нім не варте ні гроша.
Життя тоді чогось насправді варто,
Як є Сім’я, Здоров’я, Друзі і Душа.
Хоч і Освіта теж свої права диктує,
Але її змінити можна, щось знайти.
Вона і піднімає нас, і дисциплінує,
У ній ми до вершини можемо дійти…

Пошукам справжніх вершин та ціннісних орієнтирів в освітньому просторі школи була присвячена XVIІ Всеукраїнська конференція учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО «Українсько-європейські ініціативи в освітньому просторі: ціннісна парадигма», яку було організовано та проведено 29–30 березня 2016 року Гуманітарною гімназією «Гармонія» м. Києва на базі навчально-виховного комплексу № 141 «ОРТ» м. Києва під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

Метою конференції було залучення учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО до конструктивної дискусії щодо шляхів формування стійкої ціннісної парадигми, яка є універсальною як для українського, так і для європейського світу. Більше 50 навчальних закладів України отримали можливість презентувати свій досвід з окресленої проблематики та запропонувати власні шляхи прискорення євроінтеграційних процесів.

Серед почесних гостей, які люб’язно зголосилися привітати учасників конференції, були: відповідальний секретар Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Олександр Дем`янюк, доктор політичних наук, професор Київського міжнародного університету Некряч Анастасія Іванівна, доктор історичних наук, професор, заступник директора Національного науково-дослідного інституту українознавства МОН України Зінченко Арсен Леонідович, керівник Проекту Ради Європи «Підтримка освіти прав людини та демократичного громадянства у країнах Східного партнерства» Оксана Овчарук, начальник відділу STEM-освіти Інституту модернізації змісту освіти Патрикеєва Олена Олександрівна, Національний координатор проекту ПАШ ЮНЕСКО Міністерства освіти і науки України Глоба Марія Костянтинівна, начальник Управління освіти Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації Іваніна Наталія Василівна, заступник директора науково-методичного центру з питань інноваційної та експериментальної діяльності, інклюзивної освіти, моніторингових досліджень та співпраці в галузі освіти Управління освіти Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації Сидоренко Наталія Анатоліївна, кандидат філософських наук, директор інформаційного центру Європейського Союзу в Національному університеті «Острозька академія» Карповець Максим В’ячеславович, проректор Київського міжнародного університету Рудаківська Світлана Вікторівна, начальник відділу науки, міжнародних та регіональних зв’язків Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської державної адміністрації Бабінець Світлана Іванівна, кандидат історичних наук, доцент Київського міжнародного університету Лукашенко Аліса Іванівна, Залужений працівник освіти, кандидат педагогічних наук, доцент, головний науковий редактор Всеукраїнського науково-практичного журналу «Директор школи, ліцею, гімназії» Виговська Ольга Іванівна та багато інших.

Для участі у конференції було сформовано команду з двох учнів 10 класу Кам’янець-Подільської СЗОШ №1 Шиманського Олександра, Астаф’єва Артема та керівника Гуськової Катерини Валентинівни, опікуна шкільного європейського клубу «Друзі ЮНЕСКО», вчителя німецької мови.

Програма конференції передбачала урочисте відкриття,  проведення пленарного засідання, виступи почесних гостей, науково-практичну сесію та практичну частину. Учасники нашої команди, Шиманський Оленсандр та Астаф’єв Артем взяли участь у науково-практичній сесії на тему «Цінність свободи як вияв національної ідентичності та право на свободу вибору в освіті: світовий досвід та українські реалії». Шиманський Олександр презентував виступ команди на тему «Феномен свободи: історична трансформація та багатоаспектність розуміння свободи та свободи вибору в освіті». Наш виступ організатори визнали одним з кращих, за що Шиманський Олександр був нагороджений дипломом за творчий підхід, розробку оригінальних ідей, інноваційні погляди та креативність у вирішенні проблем сучасної України та книгою-презентом «Україна Incognita».

У практичній частині засідання Астаф’єв Артем презентував роботу команди на вернісажі каліграм «Я українець, я – європеєць» у секторі інформації на комунікації, яка стала вдалим завершенням першого дня конференції.

Тема науково-практичної сесії другого дня була «Мусульманські та християнські цивілізації: шляхи гармонізації суспільного та міждисциплінарного просторів», під час якої було проведено відкритий мікрофон «Дві цивілізації – два погляди на світ», де, відповідно до регламенту конференції, наша команда  продемонструвала діалогічний виступ, в якому учасники презентували сучасні погляди на світ з боку мусульманської та європейської культури. Після чого команди прийняли спільний міжкультурний комунікатор.

Другий день конференції мав на меті підбиття підсумків у науково-практичних сесіях, ухвалення резолюції та нагородження учасників. Наша команда отримала сертифікати учасників XVIІ Всеукраїнської конференції учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО. Наукова робота нашої команди у вигляді статті визнана однією з кращих, яка увійшла у «Збірник наукових статей, матеріалів регіональних практик та творчих поглядів учнів 2016 р.»

Особливо знаковим видається проведення такої конференції напередодні прийняття нового Закону про освіту, на чому під час свого виступу наголосив заступник Міністра освіти і науки України Павло Кузьмович Хобзей. Він зазначив, що пропозиції учасників конференції щодо вдосконалення українського освітнього простору суттєво перегукуються з тими положеннями, про які йтиметься на порядку денному під час голосування за цей закон. Отже, актуальність питань, які діти піднімали під час роботи секцій, не викликає сумніву.

Усім учасникам конференції залишилося лише переосмислити почуте, перейнятися побаченим і продовжувати втілювати на практиці те, що допоможе кожному з гордістю сказати: «Я – українець, а отже я – європеєць», а школам – прислухатися до пропозицій дітей та врахувати їх у повсякденному житті.

 
Категорія: Клуб друзів ЮНЕСКО Переглядів:1146
Всього коментарів: 0

Щоб добавити коментарій зайдіть під своїм іменем на сайт:

Контакти
32300, м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька область, Польський ринок, 6 "а"

(03849)7-44-44 kpschool1@gmail.com

Карта сайта

Дні прийому директора закладу
Вівторок - 8:30-10:00
Четвер - 8:30-10:00

На період карантину обов'язковий попередній запис за телефоном

(03849)7-44-44

Сайт управляється системою uCoz